| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am avut o cartela reîncărcabilă la Vodafone și am pierdut-o mai pot recupera acel număr de telefon?

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu stiu cum e la Vodafone dar la Orange s-a emis alt sim cu acel nr. persoanei care l-a pierdut. Doar ca cei de la Orange il aveau în evidență ca e al lui numarul pentru ca avea cont pe site-ul lor.
Daca le-ai prezentat vreodata buletinul cand ai facut vreo operatiune la ei sau daca ai cont pe site-ul Vodafone ci numele tau real ar trebui sa-ti poti recupera nr.

| TheRealFantasy a răspuns:

Te duci frumos la un service Vodafone competent si le explici situatia, le ceri pur si simplu sa iti dea o cartela SIM si sa puna pe ea numarul vechi pe care il aveai inainte.
De ce sa nu se poata?

| Protegent a răspuns:

Sincer sa fiu, nu, dar daca ai un cont MyVodafone, sau daca suni la relatii cu clientii, poti solicita blocarea numarului de telefon (in cazul in care crezi ca cineva ti-a gasit-o si nu ti-a mai dat-o inapoi.)

| Savina23 a răspuns:

Doar daca iti faci abonament pe acel nr, asa stiam.