| PaulButa a întrebat:

Buna,de ce imi cere ios7 cand vreau sa instalez facebook?

Răspuns Câştigător
| cookie14 a răspuns:

Facebook-ul a fost actualizat si nu mai este compatibil cu ios precedent. Iti recomand sa ti instalezi ios 7 este foarte bun daca ai iphone 4S, 5S, 5, 5C, 6, 6+

| PaulButa explică (pentru cookie14):

E un iphone mai vechi 3G, si de unde sa il descarc?

2 răspunsuri:
| Radeas1 a răspuns:

Frate, ti s-a spus clar pentru ce iPhone-uri e ios7. As mai adauga ca ios7 merge si pe iphone 4 simplu, dar mai greu.
iPhone 3G e depasit pentru zilele de astazi, e facut in 2008. iPhone e inchis ca sursa. De exemplu, daca aveai un telefon cu Android 2.3 sau si mai veche puteai pune un facebook mai vechi. Dar pe iOS nu merge.

Poti baga iOS7 pe iPhone 3G, dar iti sfatuiesc sa nu o faci mai ales daca nu te prea pricepi, deoarece sunt multe sanse sa il brickuiesti (sa nu mai porneasca sau sa se restarteze) deoarece acele versiuni de software nu sunt scoase de catre cei de la Apple oficial, si au destule probleme.
Eu zic, ca, daca nu vrei sa il mai folosesti doar ca telefon, scoate-l la pensie. Numai smartphone nu se poate numi acest 3G, poate doar sa il ai si sa te dai smecher cu el cand te duci undeva, sa suni, sa raspunzi si sa asculti muzica de pe el si sa faci poze. Doar atat mai poti face cu el, deoarece, gandeste-te, e un telefon din 2008, cat de scump o fii fost atunci, acum nu mai e decent pentru internet si pentru alte alea.