| DPaul a întrebat:

Buna Dimineata! Ieri am fost in mall sa imi iau un telefon[BB9730].Insa acest telefon a venit pachet cu un pachet de date[+13 euro pe luna la factura]. Avand in vedere ca nu am mai avut un BB si ca nu prea inteleg prescurtarile celor de la orage, ati putea sa imi explicati si mie ce da acest pachet de date care suna cam asa:

nelimitat la internet de pe mobil, BlackBerry Messenger, reţele sociale

primii 1000 MB la viteze de până la 14, 4 Mbps, iar după primii 1000 MB viteze de până la 128 Kbps

e-mail mobil in timp real: pana la 10 conturi de e-mail (inclusiv Yahoo! Mail, Gmail)

350 MB de trafic naţional pentru streaming, prin APN net.

Din cate am inetel eu e cam asa:Nelimitat pe retele sociale si blacberry, e-mail mobil, dar faza cu 1000 mb si cei350 nu o intele sad

Răspuns Câştigător
| Florincrap a răspuns:

Din acel trafic nelimitat, primii 1000 MB (1000 MB nu inseamna 1 GB!; 1 GB inseamna 1024 MB) sunt la viteza de 14.4 Mbps. Dupa primii 1000 MB ai viteze de pana la 128 Kbps, iar din 350 MB,aceia se consuma cand vezi un filmulet pe YouTube, asculti radio online, vezi TV online, in afara Wi-Fi-ului, care este gratuit.