| DenisaNicoletaG a întrebat:

Bună, dragilor!
Cât costă un card de memorie de 32GB? Nu mai am memorie deloc în telefon şi îmi dă bătăi de cap.
După 32GB ce mărime de card urmează? Dacă cumpăr vreau să fie unul încăpător.

17 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Vezi ce card suporta tipul tau de telefon. Daca vrei card ieftin (singura problema ca dureaza foarte mult sa vina), fara plata transport, ia de aici cu un card: http://bit.ly/2XbbFxN

Bula
| Bula a răspuns:

Un card de 32GB costa intre 30-100 lei, in functie de producator, calitate si magazinul de unde o cumperi.

Atentie mare!
Nu orice telefon "duce" orice marime de cartela de memorie!
Cauta intai specificatiile telefonului tau, pana la ce marime poate gestiona telefonul tau!

Iar daca card-ul de memorie se umple, trebuie descarcate /sterse de pe el inregistrarile, sa se elibereze spatiu. Mai ales filmarile ocupa spatiu mult, dupa care urmeaza fisierele de muzica, pozele cu rezolutie mare (peste 8 megapixeli), cartile electronice etc., dar si aplicatiile memorate pe card.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Bula):

Am o problemă cu cardul pe care îl am acum. Pozele şi anumite melodii pe care le am salvate pe el nu mai pot fi şterse, efectiv nu merge. E un card de 2 lei.

| Bula a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Dupa ce ti-ai salvat ce ai nevoie, intra in meniu si formateaza cartela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cardurile de memorie au urmatoarele capacitati: 16gb, 32gb, 64gb, 128gb si 256gb. Majoritatea telefoanelor suporta pana la 64gb, desi exista S10 care suporta chiar si 512GB si 1024GB (acestea 2 sunt foarte rare in Romania).
Preturile sunt aici: https://www.emag.ro/carduri-memorie/c

| denisTiky a răspuns:

Asta de aici e painea lui dumnezeu: https://www.emag.ro/......DQVMCDBBM/

| DenisaNicoletaG explică (pentru denisTiky):

Îl ai tu?

| denisTiky a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Da, si merge perfect...Bine, in general toate merg bine, dar asta fiind si de la Samsung parca iti ofera o siguranta cum ca va merge ok si ca nu se va strica asa rapid fata de altele.

| DenisaNicoletaG explică (pentru denisTiky):

Am înțeles, mersi mult! O sa vad ce fac...

| denisTiky a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Cu placere!

| ALEXXXL19 a răspuns:

Ia-ți unu de 64 GB că tehnologic vorbind nu ai cei 64 GB la dispoziția ta

| Iuli122122 a răspuns:

Dupa 32 urmeaza 64

Cel de 32 costa undeva al 35 de lei
iar cel de 64 ajunge la 55 de lei

| DenisaNicoletaG explică (pentru Iuli122122):

Atât costă în magazinul Orange? Mi se pare puţin. Eu am dat 50 de lei pe unul de 16 GB, dar nu a fost bun de nimic, m-au păcălit ăia.

| Roxin a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Daca l-ai luat din Orange sau orice alt shop mare, trebuie sa te astepti la un pret mai mare (adaosul lor). Recomand magazinele gen EMAG, Altex sau magazinele online specializate in accesorii telefoane.

| Iuli122122 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

M-am uitat pe site-ul de la cei d ela eMAG.

| Liviu_Ciosa_1999 a răspuns:

Un card de 32GB costa intre 30-70 lei! Iar dupa 32GB urmeaza cel de 64GB care il gasesti intre 50-130 lei! Sper ca ti-am fost de ajutor!