| Julyly2089 a întrebat:

Buna, eu am de 3 ani un telefon Samsung A30s(64Gb). E ok, doar ca nu prea mai am spatiu si merge uneori greu. As vrea sa imi fac un upgrade la un Iphone 13 de 128Gb, dar mi se pare cam scump si nu stiu daca merita sa dau atatia bani pe un telefon. Ma gandeam sa il iau de la Flip(conditie estetica-excelent) cu 3130 de lei, dar nu stiu daca merita avand in vedere ca pretul lui pe Emag este de 3999. Ati cumparat vreodata de la Flip? Se simte vreo diferenta? Bateria se consuma mai repede? Chiar e la fel de bun ca un Iphone nou? Si in general daca merita sa trec de la Samsung la Iphone? Pe partea de camera cred ca este printre cele mai bune Dar cred ca exista si un minus: am auzit ca bateria la Iphone tine foarte putin.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar citește recenziile de pe pagina de Facebook flip și apoi ai sa vezi cât de serioși sunt. Niște bișnițari cu acte in regula, oameni înșelați, s-au vândut telefoane defecte, cumpărătorul l-a trimis pentru retur și i-a fost refuzat returul pe motiv ca "persoana a stricat telefonul și nu ei". Nu își asumă. Si încă multe probleme pe lângă asta. Nu voi cumpăra niciodată telefon de acolo si nici nu am sa vând dacă va trebui.

Dacă vrei iPhone, faci o investiție într-un telefon nou. Este altceva. Dar nu știu însă dacă telefonul are și încărcător. Nu am folosit niciodată iPhone pentru ca, după cum ai spus și tu, este mult pentru un telefon. Iar 4000 lei pentru un iPhone este un preț decent. Mergi într-un magazin Apple (istyle spre ex). Faci infarct când vezi cât costă în general produsele Apple. Mai mult prețul creste cu cât memoria interna este mai mare.

Apple este pentru oamenii cu bani, multe aplicații din app store sunt cu bani, muzica dacă vrei sa descarci este totul cu bani, cam pentru toate va trebui sa dai cu cardul. Din opinia mea Apple este doar o fiță și nu prea merită investiția. Apoi sa nu mai zicem problemele cu bateria care se descarca extraordinar de repede chiar dacă telefonul este nou.

Exista și Samsung cu ceva memorie mai multa dar acum banii tai, alegerile tale.