| nujcenume a întrebat:

Buna,eu tot primesc telefoane din Serbia, America etcetera si nu stiu ce sa fac.Ma enerveaza foarte tare ca ma suna din ora sau minut in minut.Am blocat o gramada de telefoane si inca suna dar pe alte numere.Nu raspund sau inchid apelurile ci le las sa sune dar dau pe silentios.
Va rog din suflet ajutor!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Eu am primit din Africa, dar nu de foarte multe ori. Oricum, am trecut numarul preventiv pe lista neagra si de atunci nu am mai avut probleme.
Te sfatuiesc ca, pe o perioada de 1 luna, sa incerci sa pui pe telefon aplicatii care blocheaza toate apelurile de la numere care nu se afla in agenda telefonului. E o masura restrictiva, dar macar poti verifica daca ulterior mai esti deranjat de apeluri nedorite.