| anonim_4396 a întrebat:

ia sa vedem cine se pricepe la asta: Am descarcat Talking Tom in format apk. stiti voi de pe ce site interzis aici.Bun, acum aplicatia e in laptop.Cum il instalez in telefonul android? Mai am o intrebare: Aceasta aplicatie in apk, in ce format trebuie convertit ca sa joc jocul si pe laptopul cu windows 8? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MrCaNaByS a răspuns:

Salut,pentru a-l instala pe telefon ai nevoie de un cablu usb pe care il conectezi la laptop si il bagi intr-un folder al telefonului si apoi intri in folderul respectiv pe telefon si instalezi aplicatia. Pentru a instala aplicatii android pe Laptop ai nevoie de http://www.bluestacks.com/.

| anonim_4396 explică (pentru MrCaNaByS):

Mersi,cu bluestacks sper sa reusesc, imi descarca jocul chiar acum.Dar vad un ceas pe blue stacks, cred ca e limitat acest program. Incerc si cu jocul descarcat pe laptop sa-l bag in memoria telefonului, numai ca nu mai e loc.Sa vad ce sterg pe acolo.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Acel fisier.apk, trebuie mutat in memoria telefonului, in orice folder, de preferat ar fi DCIM. Dupa ce ai facut toate astea intra in folderul respectiv, apasa pe aplicatie, si instaleaz-o. este foarte simplu.

Bft!

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Mersi dar in telefon nu mai e spatiu..Are ceva file care nu le inteleg si mi-e sa nu stric daca le sterg.Am copiat in memoria sd card dar nu vad nicio optiune de instal sau asa ceva sa il instale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai baieti, Samsung star 2 are sau nu are android? Ca eu cu telefoanele sunt la pamant si nu stiu. Mauit in memoria telefonului si nu vad nimic de android si nici cand porneste nu pomeneste ceva de android.Mai am alt telefon LG dar ala stiu sigur ca are android. Ce ziceti? In Samsung vad ceva „Samsung apps„.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are adndroid. De aia nu-ti merge nici sa intalezi aplicatii pe el.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Multumesc.Tie iti dau vot, iar celulilalt user fundita deoarece am reusit cu bluestcks pe laptop. happy