| Jessyka888 a întrebat:

mi-am cumparat Nokia 625 si cand vreau sa descarc aplicatii di magazin play si imi cere aprobare de la "familia mea".dar nu inteleg de ce ca folosesc doar eu acest telefon nu am nevoie sa fac inca un cont pentru "coplillul meu" pentru ca nu am happy

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Probabil este codat -parental-

| Ciprian_Matricala_1998 a răspuns:

Eu zic ca nu ai facut o alegere buna cu lumia.Nu poti deoarece lumia este pe magayinul celor de la Nokia, de aceea nu poti.

| LTAA a răspuns (pentru Ciprian_Matricala_1998):

Răspunzi, să te afli și tu în treabă:
1. Telefoanele din gama Nokia Lumia folosesc Windows Phone OS, iar magazinul de aplicații se numește Windows Market.
2. De ce crezi că nu este o alegere bună? Sistemul de operare are toate funcțiile aflate și pe Android și iOS, rulează fără probleme pe 512 MB RAM (Lumia 520), interfața arată bine (gusturile nu se discută), dar nu are toate aplicațiile (jocuri, în special) de pe Android și iOS în Magazin.

On topic: creează-ți un cont la care să selectezi o vârstă mai mare de 18 ani.