| Nomoredream a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon Lenovo A858.
Dupa mi-am descarcat aplicatii pe el de pe play market si mi-a aparut mesajul "Disable harmful app Youtube". I-am dat disable dar sa-l dezinstalez nu am reusit- nu exista aceasta optiune. Dupa, i-am dat un restart. In momentul in care s-a aprins mi-a aparut acest mesaj de eroare "Unfortunately Youtube app has stopped." Aceasta eroare face imposibil ca eu sa folosesc telefonul, deci nu pot efectiv sa accesez nimic din telefonul meu. Dupa, i-am dat factory reset si apoi reboot. Mesajul de eroare a aparut nu a mai aparut. Dar, dupa am zis da sa-i mai dau un reboot, sa vad daca mai apare problema. Deci, dupa un nou reboot, a aparut acelasi mesaj. Ma descurc sa-i dau factory reset ca sa pot folosi telefonul cit de cit. Dar, as vrea sa stiu daca se poate de rezolvat defenitiv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trimite-l in garantie. Este un defect de soft. Numai in service mai poti rezolva. Daca nu este in garantie cineva care se pricepe sa ti-l resofteze.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu ti-ai cumparat asa flasneta in 2018? Daca ai dat mai mult de 200 de lei pe el, du-l inapoi imediat. Nu poti avea pretentii de la asa configuratii mizerabile.

| LPCTSTR a răspuns:

Ia-ti alt telefon, Samsumg sau Huawei.