| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat un Samsung S4, nu din magazin. Am o problema, nu am semnal la retea mai deloc, cel putin in casa nu am absolut deloc. Ce pot face? Sau imi spuneti va rog ce defect are el?

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

DE unde ai luat acel Samsung Galaxy S4 ce magazin?
Era sigilat?
Uită-te prin el să vezi dacă nu a fost rootat sau instealat alt soft față de cel oficial cu care vine bază.
Vezi în setări la despre dispozitiv ce android ai.
Vezi că ai tot dreptul să te duci cu el în garanție, nu are de ce să te refuze. Este dreptul tău, tu nu ai semnat din cauza faptului că poate s-a umblat prin el.
În România, în multe magazine se vând telefoane folosite și nu noi. Se mai întâmplă și d'astea la case mai mari, crede-mă.