| Alcaelo a întrebat:

Am un telefon LG L5 E610 si am cred eu o problema cu el.
In casa nu am deloc semnal insa cum ies afara primesc numai de cat semnal.
Care sa fie problema?
Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Deschide geamul si usa, e normal sa nu prea ai semnal in casa, mai ales daca e foarte bine izolata, pe unde vrei sa patrunda semnalu ala? laughing Fereasca Sfantu. E logic sa ai mai mult semnal afara.
Schimba provider-ul. Muta-te pe alta retea, poate n-ai nici un releu prin apropiere.

| Alcaelo explică (pentru Ineys):

Deci la 4 telefoane care le am in casa toate pe aceeasi retea (Telekom) am semnal iar cand bag cartela in LG nu am semnal.
E cam ciudat zic eu.

| Ineys a răspuns (pentru Alcaelo):

Atunci ce-i asa greu? Nu e logic? Schimba telefonul.

| Alcaelo explică (pentru Ineys):

Cum sa il schimb daca acum l-am cumparat.

| Ineys a răspuns (pentru Alcaelo):

Du-l la garantie si reclama problema.

| Bobby711 a răspuns:

Pai daca afara ai semnal full nu cred ca ai problema la telefon si eu am patit de multe ori sa raman fara semnal in casa sau sa fie slab dar doar in anumite locuri din casa e normal nu te speria daca nu aveai semnal afara era problema oricum multe telefoane noi au probleme cu semnalul am avut un galaxy mini si omg aveam fluctuatii de semnal si cand eram langa antena laughing

| Alcaelo explică (pentru Bobby711):

Bun si cu ce ma ajuta raspunsul tau?
Eu ce fac in casa fara semnal ca nu ma poate suna nimeni.

| Bobby711 a răspuns (pentru Alcaelo):

Pai si noi cum sa te ajutam lol crezi ca daca ne scrii aici putem sa iti reparam telefonnul nu e ca si cum am putea manipula spatiul si sa iti repar telefonul de cine stie unde stai e clar ca e stricat daca nu te poate suna nimeni dumb kid laughing data viitoare incearca sa fi mai explicit nu ai zis ca nu iti merge de loc sa primesti mesaje ai zis ca doar in casa nu ai semnal si ti am zis ca e perfect normal daca vrei un raspuns uite l: muta te sau nu te zgarci data viitoare cand iti iei un alt tel