| Sofia2005 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul in WC! Cand mi-am scăpat telefonul in WC a cazut cu camera in jos si acum face selfiurile in ceata. Se vede apa de la camera din fata. Cum pot s-o scooot? Ofer FUNDA! sad

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

REPEDE CU EL IN SERVICE. UNUL SERIOS! Chiar daca ti se pare ca acum merge, apa si oxidul format corodeaza componentele si cablajele si te trezesti ca nu o sa mai functioneze si pa pa. Nu il mai repara nimeni dupa. Te duci furmusel in service, le explici ce ai patit si ei o sa il desfaca si o sa il usuce prin diverse metode (nu cu uscator de par, aspirator, orez si alte procarii) si o sa curete de oxid componentele cu alcool izopropilic.

1 răspuns:
| 0Alexander0 a răspuns:

Cica orezul absoarbe apa. Am un prieten care tot asa, a scapat telefonul in apa, si avea apa in camera, si cica lui i-a mers. Nu garantez succesul 100% big grin