| Zsolt15 a întrebat:

Buna,o cunostinta vrea sa isi cumpere un telefon nou cu bugetul de 600 lei, la eMAG am gasit Huawei p8 lite(alb)la acest pret, din specificatii scrie ca vine cu Android 5, el nu intelege de ce trebuie sa fie facut la Android si la aplicatii update,imi puteti da motive convingatore?
P.S:nu vreau sa aud ca de ce am ales acel telefon ca e vechi...el nu vrea doar pentru Facebook, sms, si sa vorbeasca.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

I instalezi ce are omul nevoie si atat

| GPA a răspuns:

La Android? Android este sistemul de operare cu care rulează smartphone-ul acela. Exista Android, iOS, Windows și Blackberry. Cele mai multe smartphone-uri utilizează Android. Asta este sistemul lor.

Nu este obligatoriu să facă update la software, adică la sistemul de operare pentru o versiune mai noua, deși acest lucru aduce un plus de stabilitate. Iar la aplicațiile din telefon nu sunt necesare în mod frecvent update-urile din magazin play. Poți să nu le faci update aplicațiilor niciodată. Este alegerea persoanei. Întreabă-l de ce are nevoie și instaleaza-i aplicațiile pe care le va utiliza și atât.

| iAMVi a răspuns:

Am mai spus-o, Xiaomi redmi 4x, nu exista telefon mai bun in pretul 550-650 de lei, cauti si la alte magazine, posibil sa-l gasesti si la 550 lei, o sa-ti multumeasca.
Update-urile se fac pentru a imbunatati performantele aplicatiilor, softurilor dar si pentru a adauga lucruri noi, design nou etc.

Răspuns utilizator avertizat