| onlychengs a întrebat:

Până acum nu am mai avut pin/parolă/model la deblocarea telefonului și acum 5 minute mi-am pus un model. Când am vrut să îl scot nu puteam să mai selectez opțiunea de 'glisare', îmi spune: 'Dezactivat de administrator, politica de criptare sau date identificare pentru stocare'. Știe cineva ce aș putea să fac ca să pot selecta glisarea în loc de model/pin/parolă?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tot unde le ai activat, acolo le dezactivezi model/pin/parola. Iti va cere probabil sa-l introduci intai pentru confirmare.

| onlychengs explică (pentru Bula):

Nup, dacă era așa, nu mai puneam întrebarea. Nu merge să selectez glisarea. Mă obligă să îmi pun pin/model

| Bula a răspuns (pentru onlychengs):

Daca nu te lasa inauntru fara, atunci pune-i.
Cand ai intrat, vei putea dezactiva si revii la glisare obisnuita.

| GoldenBoy17 a răspuns:

Problema se poate rezolva ușor, dar voi fetele nu prea va pricepeți la telefoane. Cel mai recomandat ar fi sa dai un Hard Reset și scapi de problema.

| onlychengs explică:

Nu știu cum, dar s-a rezolvat singur. Mulțumesc tuturor care au încercat să mă ajute!