| SuciuFlo a întrebat:

Pe windows phone-urile de la HTC se pot pune alte sisteme de operare?

Răspuns Câştigător
| Buutu a răspuns:

Nu se poate pune un sistem diferit, dar poţi pune o versiune mai nouă de Windows, sincer acum 1-2 ani nici eu nu suportam windows phone-urile, dar dacă poţi instala Windows 8 pe telefonul tău sau cumpăra un HTC cu acest sistem de operare e fantastic şi, crede-mă bate Android şi iOS!

| SuciuFlo explică (pentru Buutu):

Păi o să primesc unul săptămâna asta și am auzit că aplicațiile care sunt gratuite la Android sau iOS, aici trebuie plătite majoritatea.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, in general toate telefoanele mobile sunt constuite pe o platforma si suporta un singur sistem de operare