| zumaq a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti va rog o aplicatie de redat un film (ex.) de pe android direct smart TV? Eu vreau direct de pe net, fara a descarca.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu vrei aplicatie sa o descarci reda de pe Youtube.

| zumaq explică (pentru darrio2007):

In afara de YouTube ca asta stiu.

| smartlollipop a răspuns:

Daca ai Android si Smart TV depinde de TV. Daca ai Smart TV LG (eu am, de-asta stiu happy ) trebuie sa intri in Smart Share si sa urmezi pasii. Asa si la Samsung sau la altele, daca nu din Conxiuni sau Setari. Sau conectezi prin cablu de date (USB, in spatele ecranului) si iti apare ceva pe ecran : "Gadget / USB conectat. ". De acolo iti spune pasii, sau asa ar trebui.

| zumaq explică (pentru smartlollipop):

Ms pentru informatie ma ajuta 60% numai ca eu vreau ceva gen all share (prin Wi-Fi) iar eu am un Samsung smart tv.