| Raluca2814994 a întrebat:

Buna, Samsung galaxy s22 (simplu) din ce material este construit? Pe spate are plastic, sticla sau metal? Ca habar n-am laughing)

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Sticla GorillaGlas Victus+,
Ca și pe față.

Weight 167 g / 168 g (mm)
Build Glass front (Gorilla Glass Victus+), glass back (Gorilla Glass Victus+), aluminum frame

Cea ce nu e neapărat un lucru bun, semnalul se transmite cel mai bine prin plastic/policarbonat.

| Raluca2814994 explică (pentru NLS):

Nu ma intereseaza, conteaza ca este mai rezistent.

2 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Are sticla pe fata si pe spate, iar rama este de metal, aluminiu, sper ca te-am luminat, te pup.