| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
A trebuit sa resetez (la setarile de fabrica) un smartphone. Nu-mi place ce a iesit. Dar ce ma supara cel mai rau, este tastatura. Cum poate fi inlocuita cu alta? Pentru ca "actualizarea" nu rezolva nimic. E un telefon Huawei.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai ce putea sa iasa decat asa cum era in momentul cand l-ai cumparat? Cauta tastaturi pe Google play sau pe AppGallery de la Huawei. Tot Huawei am si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tastatura se poate schimba (daca are telefonul) de la setari.

| poliuj a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei funda? Nu primesti!
Chiar iti inchipui ca nu am cautat? Am cautat si pe magazin Play. Numai ca... nu se numesc tastaturi, nici "board". Nu au nume sugestive. Iar tu, te pricepi si mai putin decat mine care nu stiu nimic.

| anonim_4396 explică (pentru poliuj):

La mine la telefon asa e. Si ti-am raspuns frumos. Ar fi dragut sa faci si tu la fel! Si daca ai impresia ca toata lumea scrie raspunsuri numa pentru niste funde virtuale care nu te ajuta cu nimic in realitate, te inseli? Bafta la gasirea tastaturii

| TheTom7 a răspuns:

Cauta in Play Store Keyboard, sau emoji keyboard stiu ca mai era, daca vrei telefonul ca inainte incearca sa iti amintesti ce aveai instalat pe el si cum ai facut acele chestii... in afara de o aplicatie pentru tastatura nu stiu cu ce te putem ajuta. Youtube iti poate fi un prieten bun in stiuatia asta. Si referitor la tastatura nu iti recomand aplicatii din google play, iti pot fura parole si alte chestii, sau pot vedea ce scrii tu, chiar daca nu le vor folosi ca legi si ar iesi cam rau vor avea habar si nu ai de unde sa stii.