| Guzmanelul a întrebat:

Am sa-mi descriu problema pe scurt:
Nu cu mult timp in urma mi-am stricat displayul de la telefon(Samsung galaxy s plus) dar inca mai functioneaza bineinteles ca pe ecran nu se vede nimic, dar sunetul si butoanele cele 4 (de volum,tasta acasa,cea de dat inapoi si de meniu) inca mai reactioneaza.
Acum incerc sa-mi recuperez pozele si numerele din agenda dar inca nu am gasit nici o cale,iar cea de a merge la un service e exclusa caci intre timp am achizitionat unul nou iar datele de pe el nefiind chiar asa de vitale.
Daca aveti vreo idee de rezolvare, va rog sa ma ajutati!
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Daca ai salvat contactele si in clod-ul de la Google e usor de recuperat ca bagi SIM-ul in telefonul cel nou si dai la sincronizare contacte. Daca ai facut prostia sa le salvezi pe telefon fara sa le fi salvat ulterior in cloud e cam nasoala treaba ca nu ai ce face

| Adib93 a răspuns:

Incearca sa-l conectezi la pc prin usb, si cu putin noroc poate iti arata memoria telefonului.Ai grija sa ai drivele telefonului instalate in pc!