| Xenoverse a întrebat:

Buna seara, am si eu o nelamurire, de ce mi se descarca asa rapid bateria de la 100 la 91 la telefonul meu Samsung Galaxy A3 2014?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

După un anumit timp bateria se uzează, își pierde din capacitate. Ea funcționează cu cicluri de incarcare.

| udrescuf a răspuns:

Salut probabil telefonul are bateria stricata sau telefonul este de foarte mult timp cumpărat si asta ar fi problema. Sau ai dat acea folie jos de pe baterie.

| SarahInFuture a răspuns:

Depinde...daca ai telefonul de mai mult timp bateria se poate sa se fi stricat ( e normal), dar daca il ai de putin timp si bateria i se descarca foarte repede exista posibilitatea ca tu sa o fi stricat fara sa iti dai seama..adica: cand iti cumperi telefonul primele 24 ore este recomandat sa.l lasi la incarcat fara sa umbli deloc pe el...eu n.am facut asta si acum telefonul mi se descarca foarte repede.