| Nelu20t a întrebat:

Bună seara! Bateria de pe iPhone 13 Pro Max merge și pe iPhone 13 Pro?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca are aceeasi lungime, latime, inaltime si aceleasi caracteristici tehnice, atunci da merge
Cel mai bine te poti lamuri intreband asta la un service GSM, ei asta fac practic, eu nu am in fata baterii de iphone 13 pro si 13 pro max originale sa iti dau un raspuns concret

Daca ar fi sa merg pe intuitie masculina atunci as zice ca merge bateria de la unul la altul, dar si capacitatea este diferita deci nu ma pronunt iphone 13 pro are 3095 mAh in timp ce 13 pro max are un acumulator de 4352 mAh

| ReddY25 a răspuns:

Da

| Gablo a răspuns:

Da, bateria pentru iPhone 13 Pro Max este compatibilă cu iPhone 13 Pro. Aceste două modele au dimensiuni și specificații similare, astfel încât bateria ar trebui să se potrivească fără probleme.