| dannyel86 a întrebat:

Buna seara!
Daca duc telefonul Samsung Galaxy A7 la un service GSM pentru a schimba bateria interna (non-removable), pe care o cumpar separat, cum pot verifica daca cei de la sevice monteaza in telefon bateria pe care o duc eu, si nu un alt exemplar din stocul lor?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Javentto a răspuns:

Stai lângă cel care o montează. Nu trebuie ( să dureze mult)

| dannyel86 explică (pentru Javentto):

M-am gandit si eu la asta, dar daca imi spune sa vin a doua zi, ca are multe telefoane de reparat inaintea mea, eu cum fac?
As putea sa cumpar bateria direct de la ei si, daca sunt probleme, sa folosesc scurta garantie pe care mi-o ofera de la service. Dar daca nu o au pe stoc si trebuie sa o aduc eu?
Ma gandeam ca poate exista o setare in Android sau o aplicatie care sa-mi confirme seria sau codul bateriei din telefon.
De aceea am pus intrebarea.

1 răspuns: