| anonimeea a întrebat:

Buna seara, mă poate ajuta cineva cu o explicație? Am un telefon Xiaomi redmi note 11 și de ceva timp am observat ca numai pot vedea pozele sau filmările din galerie îmi apare acest text "formatul de fisier nu este acceptat sau fisierele sunt corupte " oare am pierdut definitiv pozele? Cardul l-am schimbat și tot așa am pățit

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se pare ca telefonul e virusat sau a fost conectat (citita cartela) la un calculator virusat.

Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns:

Chestia se întâmplă doar cu pozele de pe cardul de memorie? Dacă da, ai mai conectat cardul pe undeva? Și foarte important, înainte să scoți cardul din telefon, ai selectat să îl "demontezi" de la sistem? Astfel eviți erorile și pierderile de date.

| anonimeea explică (pentru literallythesamebruh):

Se întâmplă la toate fișierele media atât de pe card cât și de pe telefon. Mai nou numai pot folosi nici edit ul galeriei ( gen sa tai o poza sau sa pun un filtru ). Cardul este nou, schimbat. Am sa incerc sa dau o resetare din fabrica sa vad.

| AlexAlyy a răspuns:

Trebuie să faci backup (copie de rezervă) la poze, filmări pe google drive, onedrive sau dropbox pentru a le salva, astfel îți vor rămâne și apoi le poți descărca oricând de acolo...