| RoX_6698 a întrebat:

Mi-au cumparat ai mei azi un Samsung Galaxy Ace Duos si nu stiu cum sa-mi descarc jocuri. Cum l-am primit, asa il am. Ce trebuie sa fac sa imi instalez fruit ninja, temple run etc.? ( fara plata ) fundita :*

5 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Pai in primul rand, fa-ti o adresa de mail pe gmail.com
Dupa deschide aplicatia "Magazin Play" sau "Google Play" depinde cum pune in telefon la tine, iti va cere sa loghezi adresa de gmail, te loghezi si aplicatia se va deschide.
Apesi pe lupa si scrii jocul sau aplicatia pe care vrei sa o descarci.winking

| thelordoftime a răspuns:

Daca are android pe el cauta google play sau android market ( este o aplicatie pe el) ai grija sa fii conectata la net prin wireless ca altfel te costa netu o gramada si cauti acolo jocuri! Temple run sau fruit ninja sunt gratuite!

| g3p3to0 a răspuns:

Daca ai cablu de date ..intri in optiunile lui si unde scrie ceva legat de pc o bifezi sa fie conectat cand bagi cablu de date. daca ai card si cititor pui jocurile de pe pc downloadate le pui pe card... uitate un site de unde iti poti descarca jocuri programe melodii etc http://www.mobile9.com/ si dai la add device si iti scrii modele de telefon si dai la apps daca vrei jocuri. funda? plizz

| Loredana_Cristina_Negrea_1994 a răspuns:

In primul Rand trebuie sa ai net pe tel happy dupa aceea intri in meniu si acolo trebuie sa ai o aplicatie de genu Magazin Play sau Marcket si de acolo iti cobori jocuri si altele. Sper sa te ajute raspunsul meu happy Succes!

| thelordoftime a răspuns (pentru Loredana_Cristina_Negrea_1994):

"Iti cobori " Serios? Se spune downloadezi!