| User257 a întrebat:

Bună seara, pot recupera un nr de telefon care a expirat perioada de grație și mi-a luat nr, am sunat și am spus adevărul că nu am reîncărcat am uitat și mi-au spus ca nu se poate, m-am dus întru centru autorizat oficial Vodafone și mi-au spus că numele este alocat altcuiva și este pus la vânzare. Nu mi-au spus ce magazin și unde se afla nr, cum pot recupera nr sau afla care este deținătorul sau să îl contactez? Dar cartela nu este o cartela Vodafone este o cartela Internet Vodafone și nu primește apeluri, este doar pentru internet, orice răspuns bun și util m-ar ajuta pentru că am un cont Google și nu pot să îl recuperez fără nr de telefon ce l-am pierdut, că am uitat să mai reîncarc.

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Daca cei de la Vodafone ți-au zis că e in uz, nu prea mai ai ce face.
O cunoștință și-a putut recupera numărul de telefon de la Orange după ce și-a făcut abonament că cică "doar așa se poate realoca numărul"
Acum nu știu ce să zic
Cât despre contul Google, daca nu e ceva important, mai bine îți faci un alt cont...sau daca ești logat de pe altceva (poate PC), adaugi o adresă de recuperare sau un nr nou.
Merita sa încerci.
Bafta!

| RaduRobertRO a răspuns:

Da, e cam pierdut totul, daca nu-ti poti face abonament pe numarul ala e pierdut, daca nu ai alta metoda de recuperare decat numarul de telefon este iarasi cam o cauza pierduta. Totusi as incerca sa recuperez contul google sau sa le scrii la suport, e posibil ca daca ai parola sa poti intra de pe telefon.

| User257 explică (pentru RaduRobertRO):

Cum pot sa le scriu celor de la google au ceva un email, nr de telefon am cautat dar nu am găsit să îi pot contacta să îmi recuperez contul oricum sunt șanse minime sau imposibil să îl recuperez dacă nu pot să îl recuperez măcar să încerc.

| RaduRobertRO a răspuns (pentru User257):

Cauta si tu, eu am gasit asta: https://shorturl.at/fmoCJ

In mod normal daca esti conectat pe un dispozitiv poti schimba numarul de telefon. daca deja esti dat afara de peste tot. nu mai stiu.