| Daviiiiiid a întrebat:

Buna seara si sarbatori fericite! Astazi, toata ziua am avut probleme cu telefonul meu, Allview P5 Quad, in legatura cu reteaua Wi-Fi! In bara de notificari, apare ca si cum s-ar conecta la o retea, dar nu se schhimba, nimic. si cand intru de la setari Wi-Fi, in loc sa imi arate retele, imi scrie " Se acviteaza WiFi? ". Nu stiu ce sa ma fac, am reformatat telefonul la setarile din fabrica, am dat restart la routererul wireless, am scos bateria. Nu stiu ce sa ma fac. va rog sa ma ajutati!

6 răspunsuri:
| ElennaGlc a răspuns:

Poate ai doar wifiul de la telefon inchis.

| Iucristi_Readyforwar_1995 a răspuns:

Cred ca este vorba de un bug de soft, cel mai bine ar fi sa va duceti cu garantia la serviceuri autorizate. Sarbatori fericite si sper sa rezolvi problema happy

| Daviiiiiid explică (pentru Iucristi_Readyforwar_1995):

Multumesc! Si ma costa ceva daca am duc la un service? Sau?

| Iucristi_Readyforwar_1995 a răspuns (pentru Daviiiiiid):

Nu, daca este in garantie, si aduci garantia cu tine la service nu ar trebui sa coste nimic.

| Daviiiiiid explică (pentru Iucristi_Readyforwar_1995):

Dar asta ar inseamna sa imi schimbe telefonul?

| Iucristi_Readyforwar_1995 a răspuns (pentru Daviiiiiid):

Depinde, daca problema poate fi rezolvata rapid, nu este necesara inlocuirea telefonului, insa daca nu poate fi reparat, normal ar fi sa faci o copie de rezerva a tuturor datelor si sa fi pregatit daca cei de acolo o sa iti schimbe telefonul.