| Alexa0808 a întrebat:

Buna seara tuturor.Am o mare problema si nu stiu ce sa mai fac.mi s-au furat telefoanele aveam 2 Samsung-uri dar cel mai rau ma interesa Samsung galaxy s3. aveti idee il pot recupera cum il pot cauta prin satelit sau cumva. poate a schimbat cartela poate la resetat sau instalat alt soft, am fost astazi la politie si mi a spus sa ma prezint maine la prima ora cu o declaratie.credeti ca sunt capabili sau isi dau ei interesu pentru niste telefoane? sunt disperata nu stiu ce sa mai fac... am fost plecata cu 3 persoane ieri cu masina si le am lasat in masina si de atunci nu le am mai vazut.arunca vina unu pe altu si mai apoi pe mine ca nu mai stiu ce am facut cu ele. sunt dispusa sa platesc si testul poligraf.am atata ciuda in mine incat sunt in stare sa ii bag si la puscarie, pentru ca sunt sigura ca ei au fost. spune ti mi si voi cum sa procedez va rog am nevoie sa vorbesc sa primesc niste sfaturi...ce e de facut.vi s a mai intamplat asa ceva? ei oricum au spus ca spun la politie ca bausem dar am inteles ca indiferent cum ar fi fost nu se ia in considerare decat faptul ca telefoanele au disparut.doar nu m as fi dus de nebuna la politie sa spun ca mi au disparut telefoanele sau ca le am pierdut.si indiferent de cum ar fi fost trebuiesc gasite.sper.astept msj voastre voi ce parere aveti? ei sunt 3 eu sunt singura ..impotriva la toti cine stie ce ar putea sa minta.

3 răspunsuri:
| danysasuke7 a răspuns:

Daca ai acte de la telefon te duci cu ele de unde l-ai luat si ti-l gaseste automat si ar mai fi ceva la Samsung e o chestie foarte folositoare si anume SamsungDive, prin care setezi din telefon sa poti controla telefonul de pe pc si sa IL LOCALIZEZI in caz ca e furat, sa iti stergi datele si alte chestii folositoare, daca ai facut cont din setari atunci intra pe http://www.samsungdive.com/DiveMain.do logheaza-te si poti sa il localizezi, data viitoare poti sa iti iei o husa de silicon, foarte buna fiindca se scoate greu telefonul din geanta/buzunar datorita aderentei siliconului

Mai mult pe Politisti.ro: http://www.politisti.ro/......ne-furate/

| Alexa0808 explică (pentru danysasuke7):

Problema este alta telefonul este din Spania nu am actele.am inteles de la politist ca e buna si cutia ca are imei.la ambele telefoane am cutiile. sunt pe samsungdive de cand s a intamplat si nici o urma de nimik.telefonul este inchis si acolo imi spune deconectat.clar a scos cartela.am cont gmail cu ala m am logat pe Samsung dive

| Alexa0808 explică:

Da problema este ca nu stiu daca e activat dar am intrat pe samsungdive si degeaba imi arata la nr deconectat oricum numarul l a inchis asta este ceva logic.am la ele cutia si parca la unu din ele am si factura ca nu oisnuiesc sa tin dar am inteles ca este de ajuns si imei ul. exact husa de silicon am avut si problema e ca nu mi l-a luat din geanta buzunar etc.au fost la cineva in masina si acel cineva spune ca nu le a gasit si ultima persoana la care au fost a fost el de atunci nu am mai vazut telefoanele