| Alexluchi20 a întrebat:

Buna seara. Vreau sa va întreb ceva.Sa zicem ca China invadează Taiwan.
Plăcile de baza,procesoare și placi video sunt fabricate in Taiwan.
IN caz dacă Taiwan va fi invadat procesoarele, plăcile de baza și plăcile video vor fi fabricate in alte tari exemplu SUA? Ca am citit un articol in care zicea ca cel mai probabil se vor fabrica in SUA și Japonia dar ultimele procesoare de generație nu vor putea fi.
Este adevărat ca noile procesoare, placi video și ce mai sunt vor fi fabricate in alte tari dar in afara de alea noi sau se vor fabrica și alea noi?!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

Fabricile din america mai ai ceva ani pana sa inceapa productia. Posibil sa fie mutate prunductiile, dar nu cred ca este o solutie pe termen scurt.
Dar si chinezii se "adapa" tot din Tawain. Acolo se fabrica majoritatea si cele mai bune. Deci o sa aiba grija la fabricile acelea.

| Alex9999999999999999999 a răspuns:

Tu realizezi ca daca china invadeaza taiwan incepe razboiu? Crezi ca mai sta cineva sa fabrice placi de baza procesoare si alte de astea? Uita-te la ucraina tu crezi ca aia mai fabrica ceva acum? Au timp de asa ceva?

| Fieraru23 a răspuns:

Ba daca China ar invada Taiwan, ar fi razboi mondial ca placile de baza si procesoarele nu conteaza cand iti bombardeaza aia casa