| rosessunflowersandlillies a întrebat:

Buna. Stie cineva daca un telefon luat prin abonament la Vodafone poate fi returnat (au trecut 3 zile de la data achizitionarii)?
L-am primit cadou si abia astazi am avut surpriza (neplacuta, desigur) sa aflu ca aparent nu pot folosi castile (cu fir) si mi se pare o tampenie. Telefonul e in regula, merge bine, asta e singurul motiv pentru care vreau sa il returnez.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica ai primit cadou un telefon sau l ai cumparat de la Vodafone? Ca sunt doua lucruri diferite, un telefon nu il schimbi doar ca nu se potrivesc căstile, il schimbi sau il returnezi daca are defecte majore, dar pentru atita lucru nu il vor primii inapoi, îi cumperi casti de la originale.ro, au acolo handsfree uri pentru o gama larga de modele, ce marca este telefonul?

| mihai69 a răspuns:

Există căști și pentru astea.
Dar poți să-l returnezi, dacă ai făcut comanda online ai drept de retragere conform legii timp de 15 zile.

| Catrice a răspuns:

Stai sa ghicesc... iPhone cumva?hee hee

| Holiday a răspuns:

Poti folosi casti cu fir chiar daca telefonul nu are mufa Jack.

| rosessunflowersandlillies explică (pentru Holiday):

Cum? Vazusem ca trebuie luata nu stiu ce chestie si bagata prin locul prin care se incarca si nu stiu ce prostii. Alta solutie nu am gasit, as fi fericita sa aflu ca exista o varianta mai simpla.

| Holiday a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

Ce ti se pare complicat? Iei un adaptor de la Jack la USB-C si il pui la firul de la casti.