| alecsa91 a întrebat:

TPU! A auzit cineva de telefonul Myria Sun, model MY9085GD? Am cumparat astăzi acest telefon, şi surpriză! Nu ştiu pe unde se deschide capacul, ca sa bag cartela...

Ma poate ajuta cineva? Am cautat pe net modelul, dar nu am gasit nici măcar o imagine.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica si asta:
La unele telefoane cartelele se introduc lateral, in locasuri aflate pe muchie. Pentru scoatere trebuie apasat un butonas punctiform cu un ac sau un varf de creion ascutit, la- sau sub nivelul carcasei.

Bula
| Bula a răspuns:

Se numeste Myria Fun (nu Myria Sun).
Dupa unii, cartelele se introduc sub baterie (sub capacul spate).
Citeste-i prospectul.
La comentarii si pe forumuri se plang multi de calitate.

| alecsa91 explică (pentru Bula):

Nu este Fun... stiu sa citesc si stiu ce am scris...

| Bula a răspuns (pentru alecsa91):

Telefoane Myria Fun s gasesc comercializate si la noi, le gasesti si pe Google (alte modele). Insa Myria Sun = 0 gasite.

| Nuțu_Valerica_1953 a răspuns:

Bună! Ai reușit sa-l deschizi? Astăzi am cumpărat și eu și nu găsesc cum sa deschid sa pot pune bateria și cartela.