| BicutsBia2011 a întrebat:

Am de ales intre 2 telefoane: Un Nokia Asha 302 si Vodafone Smart 1. Pe care sa il aleg?

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Buna! Vodafone Smart 1 are un lag foarte mare, "crapa" daca pornesti o aplicatie mai mare iar bateria nu e chiar buna. De asta a aparut Smart 2, ca sa corecteze marile greseli facute cu prima versiune.
Nokia Asha se bazeaza pe vechea generatie de Nokia, seria E, business, deci are o lunga istorie in spate. Este un telefon deosebit de puternic pentru pretul lui, indreptat catre productie, poti face cu el lucruri pe care Smart 1 nici nu le poate visa. Foarte rezistent, placut in folosinta, destept, cu posibilitatea de upgradare a sistemului de operare catre Anna sau Belle (parca asa imi aduc aminte), iar bateria te tine 2 zile daca nu-l lasi din mana.Te tine minim o saptamana, daca il folosesti normal.
Nu sunt un fan Nokia, dar intre cele doua variante ale tale, Asha este net superior.
Nu te lua dupa aspect, nu ambalajul conteaza. Chiar si asa, Asha ofera o senzatie de business, clasa, valoare. Pe cand Smart, parca e de jucarie laughing

| user5493 a răspuns:

Nokia 302 bineanteles

| KrEaThYvE a răspuns:

In opinia mea este mai cool Vodafone smart 1... am un coleg care are si are multe jocuri care merg foarte bine, este destul de performant si destul de rezistent

| KrEaThYvE a răspuns:

Eu cred ca smart 1 este mai bun. am un prieten care are acest telefon si ii merg jocurile super bine. grafica este buna, este destul de performant si destul de cool

| YoshiFan a răspuns:

Daca dai mesaje multe recomand Asha 302. Daca vrei multe jocuri si aplicatii recomand Smart 1

| DenisY a răspuns:

Nokia Asha 302 Este mai popular si cred ca este mai bun.Te-as sfatui sa iti ei Nokia Asha 302. Funda?

| CripWalker a răspuns:

Sicnerc cred ca smart 1 este mult mai accesibil, insa si asa 302 este bun. ti-as putea recomanda mai degraba smart 1 deoarece eu am avut pan acum 2 saptamani si nu m-a dezamagithappy