| NicollNikkyKv a întrebat:

am LG kp502 si nu stiu daca are wifi, sua ceva de genul am cautat dar n-am dat de el.
Eu am wifi la laptop si azi ieri seara am intrat de pe tel fe fb, si azi dimi cand m-am uitat sa vad daca mi-a luat ceva cost ca sunt pe abonament nu mi-a luat nimic? oare cum de?
si mentionez ca acolo sus imi tot aparea un lacat si acum cand am intrat nu mai doar globuletul, de ce?/?

app cum pot sa imi descarc pe tel aplicatia aceea cu facebook adica sa te duca direct in meniu, de pe ce site?

scuze daca am greseli

5 răspunsuri:
| drxcstopz a răspuns:

LG kp502 nu are wi-fi probabil ca traficul de date pe facebook e nelimitat

| valentingb a răspuns:

La LG-urile clasice cu touch, este acea bara de sus a conexiunilor, tragi de ea si iti apare : bluetooth, wifi, gps, profiluri, pana si puterea semnalului gsm. KP 502 nu are wifi, daca ai cautat si nu ai gasit, nu este.
Poti cauta si in specificatii, pe orice site de profil.
Globuletul inseamna "conectat la internet" iar lacatul, "conexiune securizata". Nu ai lacat, legatura nu e securizata, asta inseamna ca daca cineva vrea sa vada ce scrii tu pe facebook, poate sa vada. Sigur, e o chestie ultra-avansata, nu oricine iti va sparge tie parola. Nu baga in seama.
Cum de nu ti-a luat bani? Pai, la abonament, cel putin pe Orange, actualizarea datelor contului dureaza cateva ore, deci poate ti-a luat bani, doar ca nu aparea asta inca in evidente. Sau poate ca ai Megabytes si ti-a luat din ei.

Apoi, facebook (aplicatia) se downloadeaza de pe www.m.facebook.com, iti apare mare : "Instaleaza facebook pentru telefonul tau! ", intra acolo. Cred ca am raspuns la tot, daca mai ai nelamuriri, nu ezita sa ma intrebi.

| Cezar a răspuns:

Nu are wifi
http://www.gsmarena.com/lg_kp502_cookie-2827.php

Scrie acolo WLAN : NO!
Nici android nu are ca sa iti downloadezi app facebook!
Dar posibil sa fie o aplicatie special pentru telefonul tau! Cauta pe google
GEN :http://gallery.mobile9.com/f/2824130/?ref=2245

Dar nu stiu sigur daca o sa iti mearga.
Si ai net posibil sa ai o optiune care include net cred. Bafta.

| DeathReaper a răspuns:

Sigur trebuie sa ai wifi la el, cauta pe google play facebook sau https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.katana&hl=ro daca ai USB la elwinking funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Are un coleg de-al meu acest telefon. Nu are Wi-FI!