| Alexandruuu88 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, am un telefon Samsung grand prime si nu ma lasa sa îmi descarc aplicatii (îmi spune spatiu insuficient). Mentionez ca am card de 16 kb, nu gasesc sa îmi pun sa se descarce pe card

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Settings -> Storage -> Internal Storage -> Cached data -> Clear - asa mai eliberezi cate ceva.

Mai fa un inventar la ce ai instalat si mai dezinstaleaza ce nu folosesti - mai eliberezi si asa cate ceva.

SDCard-ul probabil este de 16 GB - unele applicatii pot fi mutate pe SDCard dar doar dupa instalare pe Internal Storage. Varianta instalare direct pe SDCard nu stiu sa fie posibila pe firmware stock, posibil daca faci root - dar deja ne complicam.

1 răspuns:
| bystefu a răspuns:

Incearca sa-l formatezi, e plin de fisiere cache care nu te avantajeaza in momentul de fata.