| denisaelena24 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru! astazi mi-am activat extraoptiunea mini S de la telekom cu 3 euro credit si am incercat sa imi activez datele dar pur si simplu nu merg absolut deloc! Am incercat si in alte luni sa le activez dar tot nu au mers! ce as putea face? Am incercat metodele acelea care le gasisem pe internet cu setarile la APN dar tot nu merg...Va rog din suflet sa ma ajutati! ce as putea sa fac? dau funda dau cui imi rezolva problema! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Iată pașii:
1. Trebuie să ai la îndemână o foaie si un pix.
2. Formezi de pe acel telefon 1234 (fără steluță sau #). După ce robotul a zis de limba romana tastezi 1010 ca sa intrii in legătură cu un consultant. Ii spui că vrei sa activezi datele mobile. Apoi el iti va trimite un sms cu activarea datelor.
Hârtia si pixul sunt bune pentru orice eventualitate.

| denisaelena24 explică (pentru anonimg):

Dar sa fac ceva fara ajutorul unui consultant? Exista ceva? Sau aceasta este singura cale?

| anonimg a răspuns:

Daca ai telefon pe Android, atunci ar trebui sa te uiti peste videoclipul acesta: https://www.telekom.ro/......artphones/