| MeeLy a întrebat:

Am o problema cu telefonul. În partea dreapta unde folosesc mai mult degetul mare pentru a da scroll, au apărut niște dungulițe multicolore dar subțiri.
Nu știu dacă e ceva cu displayul sau dacă e de la folie. Țin sa menționez ca telefonul a venit cu tot cu folie și folia este puțin zgâriată în locul acela.
Știe cineva ce are?
E ceva de la display?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"folia este puțin zgâriată în locul acela. Știe cineva ce are?"

tocmai ai scris tu ce are

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de la display, da.

| MeeLy explică (pentru anonim_4396):

Pana la urma e de la display sau de la folie, ca nu mai înțeleg ://

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MeeLy):

Vorbești ca și cum l-aș fi văzut. Du-te la un service, e deja obosit și telefonul.

| NLS a răspuns:

Atașează măcar o poza clara cu zona respectiva, deși cel mai bine îți poți da tu seama dacă e zgâriat ecranul, cu ochiul liber sau degetul.

| MeeLy explică (pentru NLS):

Folia este cam zgâriată în locul acela, probabil din cauza unghiilor. Dar doar în locul acela și liniile se vad doar pe zona alba. În rest nu se vad.
Totuși sper sa fie de la folie