| Onisim10 a întrebat:

Am o problema cu un telefon, am un Samsung Galaxy A30, mi-a apărut azi că UI Sistem nu răspunde și am dat închideți aplicația și instant mi s-a închis telefonul, am stat puțin și când să îl deschid, nu mergea, am dat că să îl închid de tot și mi-a aparut doar Închidere și Repornire, am apăsat, dar nu s-a întâmplat nimic și altceva in afara de închidere și Repornire nu îmi apare și nu pot sa deschid telefonul.
Va rog, e urgent!

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Samsung este cel mai slab telefon in ce priveste software-ul. Cauta sa scapi de Samsung.
In cel mai bun caz il duci la un service.

| Onisim10 explică (pentru anonimg):

Și Samsungurile sunt bune, nu zic nu, față de chinezării din alealalte, Samsung e foarte bun.
Și mai ales că e A30, nu e S5, căci întrebarea asta am postat-o de pe un S5, și da, are vreo 4-5 ani, și încă mai merge.
Îi merge și amprenta, ceea ce e foarte bun.
Deci Samsungurile țin mult.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonimg):

Ma', tu vrei "cu dansa-ntransa si cu-n picior in rai", probabil impresia ta nu este facuta acum, cand pana si aplicatia de notite a devenit un mini-Word.
Ca tot trebuie sa ne luminezi si pe noi, in ce sens soft? "Explica-te"

| Onisim10 explică (pentru LPCTSTR):

Bă, eu zic adevărat că scriu acum pe de un S5 și da, are undeva la 4-5 ani, e foarte vechi, dar inca merge foarte bine, și îi merge și amprenta.
Deci eu zic că Samsungurile țin mult, contează de cum îl folosești.

| anonimg a răspuns (pentru Onisim10):

Toate telefoanele dau erori; și cum am spus și în altă parte, absolut tot ce se numește "soft" va da erori. Dar Samsung este cel mai slab din punct de vedere al software-ului, chiar dacă are și multe calități.
Cât despre telefonul tău, orice telefon își intensifică erorile și devine mai instabil la această vechime.

| Onisim10 explică (pentru anonimg):

Ehe, altele nu duc nici un an, și asta are vreo 4-5 asta nu e din cauză că o fost el unic, ci din cauză că a fost mai prețuit, adică mai bine zis, mai bine întreținut.

| LPCTSTR a răspuns:

Poate un force reboot ar ajuta: butonul volum minus + butonul pornire tinute ~15 secunde.

| Onisim10 explică (pentru LPCTSTR):

Îți mulțumesc din suflet, mă ajutat enorm, eram puțin deprimat că am multe date, și chiar nu știam ce să fac, a mersforce reboot-ul, butoanele le-am ținut vreo 9 secunde!
Mulțumesc iarăși!
Am crezut că neapărat trebuie sa resetez telefonul.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Onisim10):

Nu uita sa-ti faci backupuri!