| CinevaCandvaUndevaEu a întrebat:

Bună! Am o urgență.

Am un telefon Samsung Galaxy S8, îl am de vreo patru ani. Până acum a mers impecabil, nu am avut niciun fel de problemă. Mi-a căzut de nenumărate ori pe gresie, parchet etc. dar nu a avut nimic, nu s-a spart și a funcționat foarte bine. Astăzi, de dimineață, mi-a căzut din buzunar, dar nu am observat nimic ciudat la el. A mers toată ziua, iar acum pauză. L-am lăsat în pat, avea baterie 20%, mergea, și când m-am întors peste 30 de minute nu se mai aprindea. Am crezut că nu mai are baterie, l-am pus la încărcat și îmi arată că se încarcă, dar nu pot să-l aprind deloc. Am apăsat pe buton, am încercat să-l aprind, să-l închid, dar nu funcționează nimic. Ecranul este negru și atunci când mă apelează cineva telefonul sună doar la cel care apelează, în schimb la telefonul meu nu se întâmplă nimic, Nu știu ce s-a întâmplat că doar l-am lăsat în pat și când m-am întors nu mai mergea. Nu știu dacă este din cauza incidentului de dimineață, dar până la ora asta a mers. Nu știu ce să-i mai fac, am încercat toate variantele.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E treaba de service aici. In timp, socurile repetate pot afecta placa se baza, si cel de azi a pus capac.

| Goete a răspuns:

A adormit si a murit in somn.
Nu incerca sa-l aprinzi, ca poate exploda bateria cand e in flacari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ecranul nu arata nimic cu toate smartphone-ul pare ca functioneaza nu ai ce cauta aici. Du-te cu el la un service. Este clar o problema hardware si nu este nimic ce i-ai putea face tu fara cunostinte in acest sens. Daca la apelant pare ca suna dar la tine nici difuzorul nu se aude atunci probabil este ceva mai mult decat o problema la ecran/display.

| proserpina22 a răspuns:

Încearcă să schimbi încărcătorul, s-ar putea să nu mai aibă putere destulă să-l încarce. Așa pățea tata și la încărcător era problema.