| SweetyLovVe28 a întrebat:

Am o problema, de curand mi-a trantit telefonul si s-a spart ecranu' sad, in timp ce se repara galaxy-ul meu, mama mi-a dat un amart de Samsung E2530 sad faza e ca nu pot sta fara net! pe pc nu prea intru, pe telefon stateam mult dar acum sad mi-am bagat si net ( cosmote) dar cand intru imi zice : error: network down, ce are? am intrat si la setari >= network: 1.network selection - automatic
2. connections- the menu manages connection profiles.incorrect configurationwill prevent online connection.continue? si cand dau continue imi arata : internet da cellulare ( edit) nu inteleg, ce trebuie sa fac? FUNDA pentru cel mai bun raaspuns! happy

2 răspunsuri:
| b06dan1x7 a răspuns:

Trebuie sa setezi si tu un APN. Fara APN nu merge, cauta un tutorial pe net despre setarea APN-ului la telefonului tau.

| SweetyLovVe28 explică (pentru b06dan1x7):

Nu mai trebuiee, mi-am facut telefonul si acum nu mai trebuie sa folosesc rabla aia! big grin