| SHHS a întrebat:

Buna TPU
Am scapat telefonul galaxy s7 edge si mi-a cazut cu ecranul pe colțul mesei si nu a crepat sticla si dincolo de sticlă a apărut un punct de culori amestecate in acel loc
Trebuie să schimb displayul?
Sau s-a stricat ceva in interiorul telefonului?
Cât m-ar costa sa il repar?

Răspuns Câştigător
| Illuminati2016 a răspuns:

Daca e de schimbat displayul trebuie schimbat cu tot cu sticla ca e laminat ecranul(lipit laolalta)

2 răspunsuri:
| venividivici2017 a răspuns:

Inseamna ca ti s-au distrus cativa pixeli. Daca nu te deranjeaza, poti sa tii telefonul asa, daca te deranjeaza si ai bani, costa cam mult, schimba display-ul!

| DragomirAdy99 a răspuns:

Da, trebuie inlocuit display-ul si ar costa in jur de 1100-1500 lei depinde unde il repari.