| EleonorM a întrebat:

Am scapat din greseala Samsung Galaxy s3 pe beton. Norocul meu este ca displayul inca functioneaza perfect, la fel ca inainte. Atat ca sticla este putin ciobita intr-o parte sus si jos intr-un colt langa butonul 'home' plus o linie care taie ecranul pe din doua. Acum ideea e ca vreau sa-l repar. M-am interesat pe internet si nu prea inteleg o chestie: Ca sa schimb displayul ma costa in jur de 800lei (la mine functioneaza displayul deci nu am de ce sa-l schimb), pot sa schimb DECAT sticla? Am cautat pe net si am gasit la 100-200lei sticla originala pentru s3, atat ca pot cei de la GSM sa mi-o monteze? sau trebuie sa schimbe intreg displayul? E cumva displayul lipit de sticla?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Daca respectiva sticla era lipita de display nu se gasea separat nu crezi?
Si da orice service GSM iti pot schimba respectiva sticla.

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Poti sa ti-o montezi si tu daca ai rabdare si nervi de fier. Sticla este lipita, dar nu de display. Trebuie incalzit si apoi iese, dar se va sparge e aproape imposibil sa scoti sticla intreaga. Cand o scoti trebuie sa fii foarte atent sa nu zgarii display-ul. E destul de complicat.

| EleonorM explică (pentru eucumine010):

Multumesc frumos pentru raspuns! Am vazut un filmulet pe youtube despre cum sa faci asta. Il duc la GSM, nu ma risc.

| danicool12 a răspuns:

Nu doar sticla in total te va costa cam 250 de lei happy