| JoannaCh48 a întrebat:

Buna,TPU! happy am si eu o intrebare..eu stau in Cipru si as vrea sa-mi cumpar din Romania cu abonament IPhone 6. o sa vb cu un prieten de familie sa mearga el sa faca contractul.intrebarea mea ar fi daca se poate sa-mi trimita el aici doar telefonul,iar eu sa pun cartela mea pe care o am in cipru, iar abonamentul sa-l platesc lunar oricum..mersi anticipat! happy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, telefonul va fi CODAT şi va trebui să-l decodezi/decodeze înainte de a pune un SIM din altă reţea :(

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/telefonie/cum-decodez-un-htc-one-m9/#14074703

Toate cele bune.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Problema o sa fie cu faptul ca telefonul o sa fie codat pe Orange.