| xterror7 a întrebat:

am si eu o problema cu telefonul. mi-am loat de la cineva un Nokia 5320 touch. nu imi lumineaza destul displayiul setarile sunt la maxim la lumina. la camera ziua afara laughing vede intunecat parca-i noapte. care ar putea fi cauza? e din cauza softului?

Răspuns Câştigător
| EddyGeo a răspuns:

Salut am avut si eu un 5230 si aveam probleme cu displayul(imi apareau mai multe dungi de toate culorile care se miscau aleator pe ecran) asta doar cand era supus unui impact chiar si daca il zgaltaiam un pic.In cazul tau poate fi ori de la soft ori de la display, camera nu cred ca are probleme.Incearca sa il resetezi iar daca nici asa nu isi revine resofteaza-l.(Te sfatuiesc sa te duci la un service specializat GSM). Daca nici asta nu tine atunci incearca cu alt display asa sigur nu o sa mai ai problemewinking.
Funda?big grin

1 răspuns:
| EddyGeo a răspuns:

Salut am avut si eu un 5230 si aveam probleme cu displayul(imi apareau mai multe dungi de toate culorile care se miscau aleator pe ecran) asta doar cand era supus unui impact chiar si daca il zgaltaiam un pic.In cazul tau poate fi ori de la soft ori de la display, camera nu cred ca are probleme.Incearca sa il resetezi iar daca nici asa nu isi revine resofteaza-l.(Te sfatuiesc sa te duci la un service specializat GSM). Daca nici asta nu tine atunci incearca cu alt display asa sigur nu o sa mai ai problemewinking.
Funda?big grin