| Catalin255 a întrebat:

Am si eu o problema la un golf 3, Se aprind pecurile care lumineaza bordu da nu au putere, adica noapte nu se vede deloc lumina (inainte mergeu? Ma poate ajuta cineva

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil langa blocul de lumini, ai un reostat (reglaj al intensitatii luminoase din bord). Seamana cu butonul de reglaj al farurilor. Daca il dai la maxim si tot nu lumineaza cum trebuie, probabil ai un fir sau mai multe oxidate. Cumperi un spray de contacte, desfaci bordul, inlocuiesti becurile si dai spray pe toate contactele.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai undeva un buton(ca un potentiometru)care regleaza luminozitatea la aparatura din bord.

| OldSoul a răspuns:

Uita-te pe langa blocul de lumini, ar trebui sa ai acolo un comutator cu diferite trepte, seteazal la maxim.