| Pysyqtza2012 a întrebat:

Buna tpu.am si eu o problema cu un telefon LG pe care l-am luat la. abonament, iar acum vreau sa inchid nr ala de tel si mi-am luat o cartela din aia cu 3000 de minute si meseje.problema e ca atunci cand bag cartela in LG nu merge sa dau mesaje(imi zice eroare la expediere), dar de sunat merge.cum pot rezolva problema sau daca stiti ce are....scure de categorie

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Pai dacă l-ai luat la abonament înseamnă că e codat nu? du-te cu el la un service GSM şi explicăle problema happy poate o fi de la soft sau din el... nu prea putem ştii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abonamentul il poti inchide daca platesti contravaloarea inscrisa in contract.Pentru mesaje, intra la setari, daca nu te descurci, mergi la un service.Atentie:daca este vorba de telefonul luat prin abonament si inchizi abonamentul(contra cost), pierzi garantia telefonului.Numai bine.