| Zozolexa a întrebat:

Buna,TPU! Am un Allview P5 Life si nu se mai aprinde deloc.Ieri am venit cu el din oras si se stinsese pentru ca nu mai avea baterie.Cand am ajuns acasa l-am bagat la incarcat si imi arata ca se incarca.L-am lasat asa cam o ora si m-am dus sa il scot de la incarcat, sa il aprind si sa stau pe telefon.Am incercat sa il aprind si nimic.Nu se aprinde deloc.La urma am incercat sa il bag, iar la incarcat si tot nimic.Nu se aprinde nici daca il bagi la incarcat, L-am mai trimis in septambrie la service dar atunci se aprindea si ramanea blocat pe imaginea Allview.Adica nu se aprindea in cat sa pot sa umblu pe el.Acum nu se aprinde deloc.Nu stiu ce sa fac.Sa il duc la service? E inca in garantie? Cat ar putea sa dureze? Data trecuta a durat fix 3 saptamani. Sper sa nu dureze, iar atat.Multumesc daca ati citit tot, sper sa imi raspundeti detaliat.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Du-te cu el inapoi daca este incă in garantie sa il repare, si după ce la reparat, vinde l scapă de rahatul ăsta de telefon, marca asta de telefoane nu e o marcă bună, cautăti mărci consacrate renumite, gen: Samsung, Motorola, nu porcarie de Allview.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau Asus e o marcă bună de telefoane.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Mersi pentru fundă, ce vârstă ai? scuza mi indiscretia.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai doi ani garantie.
Daca a iesit din garantie, atunci poti sa-l aprinzi daca-l pui pe foc (bani nu prea merita sa dai pentru reparat).