| alexsaxx2323 a întrebat:

Buna TPU
Am un galaxy s4 si am reusit sa-i sparg sticla(touch-ul)
Se poate schimba la un service doar sticla?
Va primi ecranul praf dupa o vreme?

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ai reusit sa spargi sticla (touch-ul)? Smart phoneul tau a iesit din garantie si platesti mai mult reparatia la un service si desigur ca vi-l poate schimba!

| Eastwood a răspuns:

Daca nu mai ai garantie, o sa platesti o suma mai mare pentru schimbarea sticlei, te sfatuiesc sa-ti iei altul!winking

| FlorinCiokan a răspuns:

Sticla se poate inlocui. Nu intra praf daca e pus cum trebuie.

| sk1NNNeT009 a răspuns:

Se poate dar e un proces mai complicat, poti sa cauti pe net. La un service in mod normal se da comanda la intregul display. Dar ca sa il feresti de praf poti sa cumperi o folie de sticla (tempered glas) si aplici tu deasupra.