| miha136 a întrebat:

Salut,de curand mi-am spart ecranul la un Samsung galaxy note 2 si am gasit la un service care mi-l poate schimba cu doua milioane,insa m-a pus putin pe ganduri,deoarece mi-a spus ca exista riscul de a mi se strica touch-ul dupa ceva vreme si ca imi va da o garantie de cateva luni daca se intampla treaba asta, asa ca vo rog care va picepeti imi puteti explica ce sa fac in acest caz?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Aceepta oferta, ai garantie deci nu ai de ce sa te temi.

| Jipa95 a răspuns:

Decat sa stai cu el asa defect, reparatia aceea la 200 lei este pomana, plus ca iti vor oferii si garantie.
Sau, il poti repara, ca mai apoi sa-l poti vinde la un pret mult mai mare decat ar valora cu ecranul spart.

| miha136 explică (pentru Jipa95):

Problema e ca tin foarte mult la telefonul asta si nu vreau sa se strice deodata sau mai stiu eu ce, plus ca este nou aproximativ de 2 luni

| Jipa95 a răspuns (pentru miha136):

Pai si atunci repara-l este lucrul tau nu poti sta cu el asa bulit, iar baietii de la service i-au facut o oferta foarte buna in a-ti repara telefonul, ce mai astepti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ii schimbi ecranul. Daca iti da o garantie de ce sa te temi? Orice piesa poate fii schimbata.E riscul lor daca iti strica touch-ul si trebuie sa te despagubeasca

| miha136 explică:

Va multumesc toturor pentru sfaturi, L.am schimbat si totul merge bine insa mi.e frica sa nu se strice de tot, chiar exista acest risc?