| Lucian_Daniel_1982 a întrebat:

am un Nokia 6303c,telefonul porneste normal se aprinde rcranul si scrie Nokia dar dupa aceia ecranul se intuneca de tot ca si cum ar fi stins, cine imi poate spune si mie ce are.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat dacă ( după deschidere/pornire ) îl poţi folosi : dacă poţi apela, intra în Meniu, scrie mesaje, etc!
În acel caz, este ok : display-ul nu mai este iluminat pentru a se economisi bateria ( vezi setările pentru display ).

Dacă telefonul NU se deschide complet & NU poate fi utilizat, atunci poate fi o problemă cu softul şi poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/nokia-6303-classic-hard-reset.html

http://dll19.weebly.com/nokia-6303-master-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Lucian_Daniel_1982 explică:

Ecranul se inegreste, tastatura ramane aprinsa tot timpul, nu se mai stinge deloc, nu pot intra in meniu nu pot facae absolut nimic, si nici nu il mai pot stinge de la buton trebuie sa ii scot bateria ca sa se stinga.