| Violetta321 a întrebat:

Am un Samsung J5, si in ultimul timp, cand imi pun castile se aude doar in casca stanga. Am incercat cu mai multe perechi de casti si la toate e la fel, iar cand le-am conectat la telefonul unei colege se auzea perfect. Ce as putea sa ii fac sa mearga din nou ambele casti? Tin sa mentionez ca am incercat sa il las o noapte in orez dar nu s-a schimbat nimic...
Help me!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MeForeverAlone a răspuns:

Cred că îi trebuie căști din acelea din fabrică, care sunt făcute special Samsung J5. Încearcă la un magazin de telefoane, spune-le care e problema și întreabă-i dacă au căști potrivite pentru telefonul tău, iar înainte să le cumperi verifică-le ca să nu-ți iei țeapă.
Dacă nu cumpără-ți pur și simplu niște căști din acelea cu urechi.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

-Este stricată mufa telefonului, nu il mai pune in orez ca nu se repară asa, trebuie dus la service acolo ei il vor repara

| Ramina a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema cu J5-ul meu, incearca sa rotesti de partea aceea a castilor care e bagata in telefon pana se aude in ambele eu asa faceam si mergea dar era cam enervant sa stau mereu sa ma chinui sa le potrivesc asa ca mi-am luat alte casti originale Samsung cu care se auzea bine in ambele, cu altfel de casti nu-mi mergea deloc

| Dreik a răspuns:

In cel mai bun caz poate doar e depus praf in mufa. Incearca sa suflii in ea. Mai poti incerca si sa te uiti cu o lanterna puternica in gaura mufei sa vezi daca este rugina in interior sau daca exista altceva ce ar putea sa impiedice conxiunea completa...

Daca nu ai incercat inca, poti incerca si sa resetezi telefonul dar ma indoiesc ca va ajuta la ceva.

Mai mult decat atat, din pacate, nu poti face decat sa il duci la un service.

Mult succes in rezolvarea problemei!

| Anoaica_Romeo_1968 a răspuns:

Eu cred ca il puneam in fasole... iesea ceva mai bun