| OFataHoinara a întrebat:

am un telefon Sony Ericsson K510i si cartela frog. ieri am scos cartela si am introdus-o la loc si cand am pornit telefonul imi aparea introduceti SIM. Problema este ca nu pot sa introduc nici un numar decat apel de urgenta. Ce-i de facut?

Răspuns Câştigător
| genTlemeNNN a răspuns:

Inchide telefonul. scoate cartela. Apoi cu o sobitoare ridica usor acele "ace" sau varfuri unde attinge cartela. Ridicale.Nu foarte tare ca sa nu le rupi. apoi baga cartela si deschide telefonul.

| OFataHoinara explică (pentru genTlemeNNN):

Iti multumesc foarte mult, raspunsul tau m-a ajutat.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate-o iar si curata putin contactele.Nu face bine contact cartela.